Nasıl Çalışır?

Açık Artırma ile Nasıl Makine Alabilirim?

İnternet üzerinden ikinci el Makine satın almanızı sağlayan Sıfırgibi makine , “Açık Artırma” yöntemi ile işinize ve amacına uygun Makinaya istediğiniz fiyatla kolayca ulaşmanıza yardımcı olur. “Açık Artırma” yöntemi ile sıfırgibimakina.com’dan makina satın alabilmek için ilk olarak sitemize sadece birkaç adımda üye olmanız gerekir.

Hemen Al Yöntemi ile Makine Nasıl Alınır?

“Hemen Al” yöntemi ile size sunulan makineleri, sistem tarafından belirlenen ihale süresi içerisinde satın alabilirsiniz. Bunun için satış sayfamızda yer alan makinelardan birinin “hemen al” butonuna tıkladığınızda açılan sayfada formu doldurduktan sonra form merkezimize ulaşıp satış ekibimiz gerekli işlemler için sizi arayacaktır.

Tabii ki Açık Artırma yönteminde olduğu gibi Hemen Al yönteminde de aracı satın alabilmeniz için öncelikle sifirgibimakina.com’a üye olmanız gerekir..

Ekspertiz Raporu Nedir?

Açık artırma ihalelerini kontrol edip kendinize uygun olduğunu düşündüğünüz Makinaya tıkladığınızda açılan makina sayfasında ekspertiz raporu ile karşılaşırsınız. Ekspertiz raporu, sıfırgibimakina.com tarafından uzman servis kadrosu tarafından oluşturulur. Ekspertiz sürecinde makinenin spindle rulmanlarından Vidalı millerin durumuna kadar tüm detaylar incelenip raporlaştırılır. Hazırlanan ekspertiz raporunda makinenin hasar ya da arıza durumuna dair tüm detayları görüntüleyebilirsiniz.

sıfırgibimakina.com’da Açık Artırma Teklifi Nasıl Verilir?

makinalara teklif verebilmek için öncelikle makina için belirlenen katılım bedelini aktif etmeniz gerekir. Bu bedeli sıfırgibimakina Resmi banka hesaplarına firma bilgisi ve Kapora bedeli açıklaması ile yatırabilirsiniz.Katılım bedeli, makinayı almanız veya teklifinizin iptal olması durumunda hesabınıza iade edilir. Katılım bedeli ödendikten sonra beğendiğiniz makinaya 200, 500 ya da 1.000 Usd/Euro’lik teklifler verebilirsiniz. Ayrıca kafanızda Makina ile ilgili bir fiyat varsa “Otomatik Teklif” seçeneği ile tek seferde teklif vermeniz mümkündür.

Otomatik Teklif Nedir?

Beğendiğiniz makina için 20.000 USD lik bir bütçeniz varsa otomatik teklif verip sistemin sizin adınıza yeni gelen tekliflere göre 200 Usd/Euro luk yeni teklifler vermesini sağlayabilirsiniz. Böylece her tekliften sonra tekrar yeni bir teklif vermeniz gerek kalmaz.

Otomatik Teklif Hakkında Bilmeniz Gerekenler

  • Belirlenmiş olan otomatik teklif tutarı, teklif verilen Makinanın nihai satış fiyatını belirlemez. Son teklif, sizin belirlemiş olduğunuz otomatik teklif tutarının altında kalabilir ve girilen otomatik teklif tutarından daha düşük bir bedele açık artırmayı kazanabilirsiniz.

Minimum Fiyat Nedir?

sifirgibimakina.com’dan makinesini satışa çıkaran kullanıcılar, açık artırmada verilen teklif tutarı belirli bir bedelin üzerine çıkmadan makinelerini satmak istemeyebilir. Bu nedenle sifirgibimakina.com, satıcılara makinalarını satmak istedikleri minimum fiyatı belirleme imkanı sunar.

Açık artırma sırasında makinaya gelen teklifler, satıcının belirlediği minimum fiyata ulaşmazsa makina satılmaz ve satıcı bilgilendirilir. Minimum fiyat altında kalan makinalarda son teklif sahibi, Satıcı onay verdiği takdirde Makinayı kazanmış olur.

Açık Artırmasını Kazandığım Makinayı Nasıl Alırım?

Açık artırmayı kazandıktan sonra Sıfırgibimakina size makina bedelinin faturasını keser. Sıfırgibi makina olarak partner çalıştığımız şirketlerden Lojistik(nakliye vinç vs.) konusundada destek sağlayabilmekteyiz. Makine yükleme nakliye ve indirme ücretleri alıcı firmaya aittir.

Açık Artırmada Verdiğim Teklifi Geri Alabilir miyim?

Hem şu an yürürlükte olan yasalar ve sıfırgibimakina.com kullanıcı sözleşmesi hem de adil satış ortamının sunulabilmesi için açık artırmalara verilen tekliflerin geri alınması mümkün değildir. Kazandığınız bir açık artırma sizin için bağlayıcıdır.

Açık artırma ile kazandığınız aracı almamanız durumunda, Katılım bedeli olarak bloke edilen tutar size iade edilmez. 

Katılım bedeli Neden Alınır?

Katılım bedeli, satın alım süreci öncesinde sıfırgibimakina hesabına  bloke edilen tutar anlamına gelir ve yukarıda da belirttiğimiz gibi manipülasyonu önleyen bir teminattır. Açık artırmayı kazanmanız ya da kazanamamanız durumuna göre iade süreci farklı şekilde ilerler.

Katılım bedeli iadesi Nasıl Yapılır?

Açık artırmayı kazanırsanız makinanızın Fatura işlemleri tamamlandığında bloke edilen katılım tutarının iade süreci başlar. İade süresi, hesabınızın bulunduğu bankanızın süreçlerine bağlı olarak değişkenlik gösterebilir. Açık artırmayı kazanmanıza rağmen ödeme yapmamanız durumunda ise katılım bedeli hesabınıza iade edilmez.

Açık artırmayı kazanamadıysanız 5 günlük süre içinde katılım bedeli ödemenin yapıldığı hesaba iade edilir.